Kierowca ciężarówki wygrywa nominację na gubernatora – bez kampanii

Robert Gray jest długodystansowym kierowcą ciężarówki, który nie wziął żadnych pieniędzy, nie miał strony internetowej i nie miał tak podstawowej kampanii, że jego własna matka nawet o tym nie wiedziała.

Poznaj kandydata Demokratów na gubernatora w Missisipi.

Kierowca ciężarówki nie prowadzi kampanii, wygrywa z gubernatorem Miss

11 września 2015 r03:35

W politycznym sezonie pełnym niespodzianek obserwatorzy są zaskoczeni nominacją Graya, który zapomniał, że nawet kandyduje na gubernatora, dopóki nie włączył telewizora w noc wyborczą w zeszłym miesiącu i dowiedział się, że pokonał trzech pretendentów do nominacji demokratów. Nie głosował nawet na siebie w dniu wyborów, ale wciąż uzyskał 146 387 głosów. Skończył z 51 procentami głosów ogółem, o 20 procent więcej niż jego następny kandydat, aby ustawić się jako pretendent do obecnego republikańskiego gubernatora Phila Bryanta.

“To, co wydarzyło się w szkole podstawowej, było szokujące dla wielu osób”, powiedziała Vicki Slater, która zajął drugie miejsce w klasie podstawowej Greya, powiedziała DZISIAJ piątek.

“Szalony lub żenujący – jeden z dwóch”, Sam Hall, redaktor naczelny The Clarion-Ledger w Mississippi, powiedział TODAY.

Gray szacuje, że spędził około “50 $ lub 60 $” na swojej kampanii. Nie miał żadnych obecności w mediach społecznościowych, żadnych śladów na podwórku ani naklejek na zderzak, nic. Postanowił zapłacić 300 $ za wejście do wyścigu z powodu frustracji związanej z obecnym stanem polityki w tym stanie.

“Jedynymi ludźmi, którzy wiedzieli, że biegnę, byli ludzie, kiedy wszedłem, aby się zakwalifikować” – powiedział Grey Willie Geist.

“Zadzwoniłem do niego i powiedziałem:” Robert, biegniesz po gubernatora? ” Judie Gray, matka Roberta, powiedziała DZISIAJ.

Nominacja Graya doprowadziła do spiskowej teorii o tym, jak to mogło się stać. Gray myśli, że może tak się stało, ponieważ ma wspólne nazwisko, które było na szczycie głosowania, podczas gdy inni spekulowali, że to dlatego, że był jedynym kandydatem na mężczyznę. Istnieje również teoria, że ​​przywódcy Partii Republikańskiej stanowej podali go do tego.

“Kategorycznie odmawiam działalności związanej z sztuczką umysłu Jedi w odniesieniu do Roberta Graya”, powiedział Joe Nosef, przewodniczący Partii Republikańskiej Mississippi, DZISIAJ.

“To niemożliwe”, powiedział Slater. “Chyba że pan Grey wymyślił jakiś geniusz strategii politycznej, w której nie można nic zrobić, nie wydać nic, nie pójść do nikąd i nie wziąć 79 okręgów w trybie trójstronnym, chyba że ma jakieś coś w rodzaju genialnej strategii, coś innego się działo. “

Gray jest teraz dalekosiężny w stosunku do Bryanta w mocno republikańskim stanie. Niezależny kierowca ciężarówki, który prowadzi maszynę, którą nazywa “Old Faithful”, zebrał nieco ponad 2 000 $ na swoją kampanię, odkąd otrzymał nominację. Kampania Bryant’a ma już 2,8 miliona dolarów w skrzyni wojennej.

“Chcą gubernatora, który chce pomóc, chce zrobić dobro, który chce wykorzystać to, co najlepsze” – powiedział Grey Geist – “Jestem gotów wykonać tę pracę jako gubernator”.

Śledź TODAY.com pisarz Scott Stump na Twitterze.

Loading...