Jenna Bush Hager: 5 rzeczy, których nauczyłem się od mojego Gampy

Na 88. urodziny mojego dziadka – pochmurny dzień w Kennebunkport w stanie Maine – ogłosił, że zostawił w nim ostatni skydiving. Roześmiałem się i szczerze zwątpiłem w niego. Ale tego lata, na jego 90., zadziwił nas wszystkich, skacząc na spadochronie po morskim morskim powietrzu.

Mój dziadek zawsze mnie zadziwiał. W tym ważnym momencie pomyślałem o tym, ile się od niego nauczyłem.

WATCH: Pełna relacja Jenny Bush Hager z prezydentem Bushem przed jego 90. urodzinowym skokiem spadochronowym

1. On jest uosobieniem, zawsze stawiając rodzinę na pierwszym miejscu. Kiedy byliśmy mali, często namawiał nas, mimo że kandydował na prezydenta. Pewnego razu, gdy spędziliśmy noc w domu wiceprezydenta, moja siostra straciła ukochanego wypchanego kota, Spiky. Przygotowywał się do debaty przeciwko Michaelowi Dukakisowi, ale gdy Barbara oświadczyła, że ​​nie może spać bez niego, spędził większość wieczoru szukając nieuchwytnego zwierzęcia.. 

Gampy Bush 01
Dzisiaj

2. On i moja babcia pokazali nam, jak starzeć się (i naprawdę wszystko!) Z wdziękiem. Nadal jest bardzo młody z serca. W zeszłym roku, w wieku 89 lat, po raz pierwszy napisał na Twitterze. I tego lata przy kolacji zrobił zabawny i nieco brudny żart, który miał cały stół we łzach. I tak, on skacze. 

3. Nauczyłem się od niego znaczenia służby. Mój dziadek mówi, że nauczył się pasji pomagania innym z jego mamusi. Pisał o tym w liście z 1997 roku: “Wcześnie moja mama udzieliła nam głębokiej porady. Teraz brzmi to prosto, ale kiedy zostałem prezydentem, wiedziałem, jak to brzmi. Bądź szczery. Powiedzieć prawdę. Bądź miły. Dbaj o drugiego faceta – pomóż mu. Nie patrz na nikogo. Masz obowiązek pomagać innym. “

Gampy Bush 02
Dzisiaj

4. Nauczył mnie szczęścia. Kiedyś napisał: “Pytasz o pogoń za szczęściem w odpowiednim czasie w moim życiu. Od wielu lat ścigałem się z życiem z różnym stopniem szczęścia. Część mojego szczęścia wciąż pochodzi z tego, że próbuję być na swój własny sposób prawdziwym “punktem światła”. Uważam, że miałem rację, kiedy powiedziałem, że jako prezydent nie może być definicji udanego życia, które nie obejmuje służby innym. Więc robię to teraz i zyskuję szczęście. Nie szukam nagrody Pulitzera. Nie chcę uwagi prasowej. Nie pragnę zasiąść przy stole głównym ani wygrać jednej z wielu pożądanych nagród oferowanych przez wiele organizacji na całym świecie. Znalazłem szczęście. Już go nie ścigam, bo to moje.

5. I na koniec pokazał mi, że znalezienie dobrego partnera jest kluczowe. W zeszłym roku mój dziadek był bardzo chory i hospitalizowany. Byłam w ciąży. Kiedy przybyliśmy do szpitala, dotknął mojego brzucha i wyszeptał: “Krąg życia. Nie mogę się doczekać spotkania z tym dzieckiem. “Zrobiłem to, co sobie obiecałem, nie zrobiłem: zepsułem płacz. Pomyślałem sobie: nie ma mowy, żeby spotkał moją Milę. 

Ale wiesz, kto by wiedział? Mój Ganny. Jest znana jako “egzekutorka” w naszej rodzinie – a kiedy mówi, słuchamy, powiedziała mu o wszystkim, na co czekał – i powiedziała, że ​​nie ma wyboru, musi żyć. 

Gampy Bush 03
Dzisiaj

A więc, nie jestem pewien, dlaczego kiedykolwiek wątpiłem w mojego słodkiego dziadka. Mój Gampy jest człowiekiem z jego słowa. Powiedział, że ma zamiar skoczyć, i tak też zrobił. 

I tak, na jego 95., kiedy patrzę, jak wypływa z samolotu, nie będę wcale zaskoczony. 

George H.W. Bush mówi do DZISIAJ, że skończy 90 lat

Jul.03.201413:40

Barbara Bush do syna: Twój tata był najlepszym prezydentem

22.2.201400:51