Japońscy fani piłki nożnej bili brawo za sprzątanie stadionu po wygranej w Pucharze Świata

Fani piłki nożnej z Japonii upewnili się, że jedyne co pozostało na stadionie po wtorkowym oszałamiającym zwycięstwie Pucharu Świata nad Kolumbią, to liczby na tablicy wyników.

Zwrócili oni pochwałę za poświęcenie czasu, aby posprzątać po zwycięstwie zespołu w wygranym 2-1 meczu, przeczesując przejścia do śmieci i wrzucając do niebieskich worków na śmieci, które przywieźli do 44 000-miejscowej Areny Mordovia w Rosji..

Zwycięstwo to pierwszy raz, gdy drużyna z Azji kiedykolwiek pokonała drużynę z szalonej Ameryki Południowej w Pucharze Świata, ale sprzątanie nie było po raz pierwszy dla fanów Japonii.

W przeszłości pokazali, że nawet strata nie powstrzyma ich od uprzejmego zachowania, ponieważ zrobili to samo po przegranej 2-1 z Wybrzeżem Kości Słoniowej podczas Mistrzostw Świata 2014 w Brazylii.

Piłka nożna fans cheer for the Japanese national football team in Saransk, Russia, on June 19, 2018, ahead of their World Cup group stage match against Colombia.
Kibice kibicują kibicom japońskiej reprezentacji w Sarańsku w Rosji, 19 czerwca 2018 roku, przed meczem grupowym o mistrzostwo świata z Kolumbią.AP

Ich dobry uczynek nie pozostał niezauważony we wtorek, ponieważ fani Pucharu Świata byli pod wrażeniem dobrych manier zwolenników Japonii.

Ich czystość także wydaje się zaraźliwa, ponieważ fani Senegalu poszli w późniejszym meczu, zbierając się po sobie, gdy skończyli świętować zwycięstwo 2: 1 nad Polską..

Mam nadzieję, że stanie się to nową tradycją Pucharu Świata. Oczyść przeciwnika na boisku, a następnie wykonaj to samo na trybunach.

Śledź TODAY.com pisarz Scott Stump na Twitterze.

Loading...