Gracz olimpijskiej siatkówki David Smith, który jest prawie głuchy, przoduje w drużynie USA

Kiedy David Smith dorastał w Kalifornii, jego rodzice pojawili się po raz pierwszy w abonamencie telewizji kablowej, aby obejrzeć wszystkie różne wydarzenia olimpijskie.

Smith, który jest prawie głuchy, mógł obserwować je z zamkniętymi napisami, ale to nigdy nie zwalniało go, gdy dochodziło do jego wymarzonego olimpijskiego snu.

David Smith volleyball
David Smith, który jest częściowo głuchy, stał się dwukrotnym olimpijczykiem z drużyną siatkówki męskiej w USA, która będzie w akcji w czwartkowy wieczór w Rio..Getty Images

“To był wyjątkowy turniej i uwielbiałem widzieć, jak wszyscy ludzie na świecie spotykają się, by rywalizować w grach” – powiedział Smith dla NBC Sports. “Nie sądzę, żebym kiedykolwiek wyobrażał sobie, że będę rywalizował w grach, dopóki nie skończę z koledżu.”

POWIĄZANE: brat Laurie Hernandez napisał jej najsłodszą nutę po tym, jak wygrała złoto

Wyróżniony w dniu dzisiejszym jako olimpijczyk do obejrzenia w czwartkową akcję, Smith urodził się z utratą słuchu od 80 do 90 procent. Gra w swojej drugiej olimpiadzie po utworzeniu męskiej siatkarskiej drużyny USA, która cztery lata temu zajęła piąte miejsce w Londynie.

“Zawsze wiedziałem, że jestem inny” – powiedział dla NBC w Los Angeles. “Wiedziałem, że było wyjątkowe. Ale moi rodzice upewnili się, że jestem w klasie z przeciętnymi dziećmi i uprawiałem sport z każdym innym dzieckiem. “

31-letni Smith, który jest żonaty i ma 4-letniego syna, wystąpił w college’u na Uniwersytecie Kalifornijskim w Irvine dla trenera Johna Sperawa, który jest teraz trenerem drużyny USA w Rio.

6-foot-7-calowy środkowy bloker nosi aparaty słuchowe podczas meczów, a także używa sygnałów ustnych i sygnałów ręcznych do komunikacji z kolegami z drużyny na boisku.

POWIĄZANE: “Mamo, dlaczego płaczesz?” Rowerzysta dostaje uścisk od syna po wygraniu złota

“Nie sądzę, że byłby tą samą osobą, gdyby nie miał tego wyzwania w swoim życiu” – powiedziała jego żona, Kelli, w NBC w Los Angeles. “To czyni go bardziej wrażliwym i świadomym innych rzeczy ponieważ brakuje mu tego jednego zmysłu. “

Drużyna mężczyzn z USA będzie w czwartkową noc o 9:35. EDT w meczu wstępnym przeciwko Brazylii.

Śledź TODAY.com pisarz Scott Stump na Twitterze.