Glug! Możesz pić za dużo … wody

P: Słyszałem, że powinieneś wypijać osiem szklanek wody dziennie. Wydaje się, że to dużo. Czy to naprawdę konieczne?

ZA: Woda jest niezbędna, ale nie ma potrzeby mega-wody naszych ciał.

Ciało ma wbudowany sposób kontrolowania nawodnienia i mówi nam, ile powinniśmy pić. Nazywa się pragnienie.

Obszerna recenzja, opublikowana niedawno w American Journal of Physiology, nie mogła znaleźć dowodów medycznych na poparcie potrzeby tych ośmiu szklanek dziennie. Picie dużych ilości wody nie ograniczy głodu, “spłucze” toksyn lub sprawi, że twoja skóra będzie wilgotna i zroszona. (Twoja skóra będzie wyglądać sucho, jeśli zostaniesz odwodniona medycznie, ale nikt nie mówi ci, abyś wstrzymał przyjmowanie płynów.) Będziesz pragnąć na długo przed odwodnieniem).

W rzeczywistości istnieją dobre powody, aby nie zmuszać się do picia zbyt dużej ilości wody. Nadmierne nawodnienie może prowadzić do wypadków związanych z zawilgoceniem, ponieważ przepełniony pęcherz kurczy się przed wejściem do łazienki.

A jeśli wchłoniesz szybciej niż twoje nerki mogą przetwarzać, ryzykujesz rozlanie elektrolitów i zatrucia wodą, powodując zamieszanie i śpiączkę.

Jeśli ćwiczysz intensywnie, powinieneś pić wystarczająco dużo, aby nadrobić spocenie i wydatek energetyczny, który nastąpi. Pij szklankę lub dwie, zanim zaczniesz pić, ale nie przeładuj. Jeśli jesteś w gorącym słońcu lub ekstremalnym upale, powinieneś również zwiększyć swoje przyjmowanie płynów.

Ale w normalnych okolicznościach nie musisz chodzić z designerską butelką wody, łaknąc więcej niż potrzebujesz ugasić pragnienie.

Reomman’s Bottom Line: Pij, gdy jesteś spragniony. Dyktum, by pić osiem szklanek dziennie, nie zawiera wody.

Dr Judith Reichman, medyczna pomoc medyczna “Today” na temat zdrowia kobiet, od ponad 20 lat praktykuje położnictwo i ginekologię. Znajdziesz wiele odpowiedzi na swoje pytania w jej najnowszej książce “Slow Your Clock Down: The Complete Guide to Healthy, Younger You” opublikowanej przez Williama Morrowa, oddział .

PROSZĘ ZWRÓCIĆ UWAGĘ: Informacje w tej kolumnie nie powinny być interpretowane jako zapewniające konkretną poradę medyczną, ale raczej w celu zaoferowania czytelnikom informacji w celu lepszego zrozumienia ich życia i zdrowia. Jego celem nie jest zapewnienie alternatywy dla profesjonalnego leczenia lub zastąpienia usług lekarza.

Loading...