Elizabeth Smart twierdzi, że to “niezrozumiałe”, że porywacz się uwolni

Elizabeth Smart powiedziała, że ​​”niezrozumiałe” było to, że jedna z osób, która porwała i przetrzymała ją w niewoli przez dziewięć miesięcy, została zwolniona z więzienia przed.

Rada zwolnień warunkowych w Utah ogłosiła decyzję o zwolnieniu Wandy Barzee, lat 72, z więzienia, mówiąc, że źle obliczyła jej wyrok. Orzeczenie niespodzianki odwraca decyzję zarządu z lipca, kiedy odmówiono Barzee Parole, ponieważ odmówiła spotkania z psychologiem więziennym w celu dokonania rewizji.

Elizabeth Smart: Wczesne uwolnienie porywacza “niezrozumiałe”

Wrz.12.201803:19

Barzee spędził ponad 15 lat za kratkami i nie spodziewał się, że zostanie wypuszczony na kolejne pięć lat. Teraz ma wyjść z więzienia 19 września.

Smart, teraz 30 lat i działaczka na rzecz bezpieczeństwa dzieci, powiedziała, że ​​była “zaskoczona i rozczarowana”, gdy dowiedziała się o decyzji.

“Niezrozumiałe jest, że ktoś, kto nie współpracował z jej ocenami zdrowia psychicznego lub ocen ryzyka, a także ktoś, kto nie pojawił się na jej własnym przesłuchaniu, może zostać zwolniony do naszej społeczności”, powiedziała w oświadczeniu.

“Próbuję zrozumieć, jak i dlaczego tak się dzieje i zbadać możliwe opcje. Zamierzam mówić publicznie w nadchodzących dniach, gdy tylko będę lepiej rozumieć. “

Smart również wyraziła wdzięczność za wsparcie i troskę, którą otrzymała natychmiast po zerwaniu wiadomości. Obiecała “pracować pilnie nad kwestią uwolnienia Barzee, a także aby zapewnić, że zmiany będą posuwać się naprzód, aby zapewnić, że nie stanie się to w przyszłości nikomu innemu”.

Po premierze Barzee w przyszłym tygodniu, będzie ona pod nadzorem federalnym przez pięć lat.

Elizabeth Smart na znalezienie odporności po tragedii i horrorze

Mar.26.201804:11

W 2002 roku Barzee i jej mąż, Brian David Mitchell, porwali 14-letniego Smarta z nożem w domu w Salt Lake City. Smart została zgwałcona i torturowana prawie każdego dnia po dziewięciu miesiącach, w których została uwięziona.

W 2010 r. Barzee przyznał się do odpowiedzialności państwa i federalnego za udział w porwaniu i rozpoczął karę 15 lat.

Początkowo miała zostać wydana w 2024 roku, ale Rada ds. Zwolnień warunkowych w Utah oświadczyła we wtorek, że musi liczyć czas, jaki Barzee spędzili w federalnym areszcie w związku z jej wyrokiem stanowym, co oznacza, że ​​będzie miała swój czas od przyszłej środy..

Mitchell, jej mąż, odbywa wyrok dożywocia.

Elizabeth Smart: “Byłem niewolnikiem” dla porywaczy

30 września 2013 r00:34

Smart powiedziała, że ​​wybaczyła swoim porywaczom, ale to nie znaczy, że “ich działania są do przyjęcia”.

“Zajęło im to tyle, więc jeśli przeżyję resztę życia, użalając się nad sobą i utrzymując przeszłość, którą wygrali, że ukradli więcej czasu i nie zasłużyli na to”, powiedziała w czasie DZISIAJ wywiad na początku tego roku.

Smart jest teraz żonaty, ma dwoje małych dzieci i trzecie dziecko w drodze.