Elizabeth Smart na jedno pytanie, które nie odejdzie: “Dlaczego nie uciekłeś?”

Elizabeth Smart postanowiła wyjaśnić, dlaczego nie próbowała uciec od porywaczy w nadziei, że pomoże innym ofiarom, którzy mają problemy z czasem w niewoli.

“Nawet bardziej niż ja, chciałem być odpowiedzią dla tak wielu ofiar, które są przesłuchiwane:” Dlaczego nie uciekłeś, dlaczego nie powiedziałeś czegoś, dlaczego nie powiedziałeś wcześniej? ” powiedział Megyn Kelly w DZISIAJ we wtorek.

Elizabeth Smart: Nie mogłem wrócić do tego, kim byłem, zanim zostałem porwany

14 listopada 2017 r05:43

“Nie dlatego, że ktokolwiek z nas lubi być raniony, nie dlatego, że ktoś z nas lubi być gwałconym lub porwanym, ponieważ możemy zrobić wszystko, co możemy, aby przetrwać, i istnieją powody, dla których podejmujemy te decyzje” – powiedziała Kelly.

Porwanie Smarta zostało przedstawione w nowym filmie Lifetime “I Am Elizabeth Smart”, który rozpoczyna się w sobotę.

“Nigdy nie miałam syndromu sztokholmskiego” – mówi w filmie. “Fakt, że fizycznie przestałem się opierać, nie oznacza, że ​​mniej tego nienawidziłem. Nie byłem dla nich sympatyczny. Gardziłem nimi. “

Elizabeth Smart otwiera się, by porozmawiać po porwaniu, nowej pracy i macierzyństwie

Dec.23.201603:46

W dniu 5 czerwca 2002 r., Smart, która miała 14 lat, została porwana w punkcie zwrotnym z jej sypialni w domu rodzinnym w Salt Lake City, Utah, przez bezdomnego kaznodzieję ulicznego Briana Davida Mitchella i jego żonę, Wandę Barzee.

Przez następne dziewięć miesięcy była wielokrotnie gwałcona i atakowana. 12 marca 2003 roku została rozpoznana podczas pobytu w Sandy w stanie Utah i uratowana.

Jej instynkt przetrwania odegrał rolę w tym, dlaczego nie stawiała oporu i nie próbowała uciekać.

“Tak właśnie postąpiłem, a wiem, że to przemoc seksualna, porwanie, przemoc domowa, dlatego tak wielu innych, którzy przeżyli, nie mówi, nie ucieka, nie od razu podnieście alarm”. powiedziała.

Smart, 30 lat, jest teraz działaczem na rzecz bezpieczeństwa dzieci i zamężną matką dwójki dzieci po porwaniu traumy z jej porwania.

Elizabeth Smart: “Czułem się” nie do naprawienia “

4 października 2013 r04:27

“Potrzebowałem czasu, aby znaleźć moje nowe normalne, ponieważ podoba mi się to, czy nie, nie mogłem wrócić do bycia tą samą osobą, którą byłem przed porwaniem” – powiedziała.

W swojej książce z 2013 r. “My Story” powróciła na scenę swojej niewoli.

“Wracając tam nie przeszkadzało mi, ponieważ to miejsce mnie nie bolało, to ludzie, którzy mnie skrzywdzili,” powiedziała do Kelly.

Mitchell obecnie odbywa karę dożywocia, a Barzee jest w trakcie 15-letniego wyroku w więzieniu federalnym. W przyszłym roku będzie zwolniona warunkowo.

“Nie pozwalam sobie na to teraz martwić się, ponieważ jest gotowa na zwolnienie warunkowe, więc zobaczymy, co się stanie” – powiedział Smart. “Jeśli wyjdzie, to przekroczę ten most.”

Śledź TODAY.com pisarz Scott Stump na Twitterze.