Córka Johna McCaina, Meghan, wydaje potężną mowę dla swojego zmarłego ojca

Niektóre z najbardziej wpływowych polityków w kraju zebrały się w sobotę w National Cathedral w Waszyngtonie, by pożegnać ukochanego senatora Johna McCaina. Najsilniejszy z hołdów na uroczystości żałobnej pochodzi od córki ukochanego męża stanu, Meghan, która wydała ostry i poruszający pochlebstwo.

Meghan McCain: “Ameryka Johna McCaina nie musi już być znów wspaniała”

Sep.01.201816:53

Zaczęła od mówienia o wielu osiągnięciach, które określały jej zmarłego ojca, wymieniając w końcu to, co dla niej najbardziej znaczyło.

“Był marynarzem, lotnikiem, mężem, wojownikiem, więźniem, bohaterem, kongresmanem, senatorem, kandydatem na prezydenta Stanów Zjednoczonych” To są wszystkie tytuły i role dobrze żyjącego życia “- powiedziała.

“Podziwiałem go za te wszystkie rzeczy, ale kocham go, ponieważ był wspaniałym ojcem.”

Pamiętając o swoim tacie, Meghan nie bała się nosić na rękawie serca, czasami przekazując słowa przez łzy. W niektórych przypadkach zyskała również polityczne.

“Zbieramy się tutaj, by opłakiwać przemijanie amerykańskiej wielkości – prawdziwą, a nie tanią retoryką od ludzi, którzy nigdy nie zbliżą się do ofiary, którą tak chętnie dał” – powiedziała.

Meghan pochwalił także “Amerykę Johna McCaina”.

“Jest zaradna, pewna siebie i bezpieczna” – powiedziała o narodzie. “Spełnia swoje obowiązki, mówi cicho, ponieważ jest silna, Ameryka nie chlubi się, bo nie potrzebuje, Ameryka Johna McCaina nie musi być znów wspaniała, ponieważ Ameryka zawsze była świetna”.

McCain, który zmarł 25 sierpnia w wieku 81 lat na raka mózgu, został uhonorowany podczas ceremonii, która zgromadziła polityków ze wszystkich stron nawy. Byli prezydenci Barack Obama i George W. Bush, którzy dostarczyli daninę, przybyli wraz z ich małżonkami, Michelle i Laurą. Były prezydent Bill Clinton i Hillary Clinton siedzieli obok nich w pierwszym rzędzie katedry, gdy rozpoczęła się służba.

Meghan przesunęła swój ślub w zeszłym roku po diagnozie raka mózgu ojca, aby upewnić się, że będzie w stanie odprowadzić ją do ołtarza. Poświęciła czas na pochwałę, aby przypomnieć sobie osobiste anegdoty ze swoim zmarłym tatą, mówiąc tym w ławkach, że jej ojciec był “określony przez miłość”, a także upamiętniła jego pozycję jako lidera w Ameryce.

“Tato, wiem, że nie byłeś doskonały”, powiedziała. “Kiedy żaden lider nie chce przyznać się do winy lub porażki, byłeś wyjątkiem i dałeś nam ideał, do którego możesz dążyć.”

“Wiem, że możesz zobaczyć to zgromadzenie tutaj w tej katedrze,” ona na zakończenie. “Naród jest tu, aby cię pamiętać.”