Co to jest “sizzurp”? Niebezpieczny sposób, by dzieci mogły stać się wysokie

Uwaga, rodzice: Młodzi ludzie piją z zabawnie brzmiącym imieniem – “sizzurp” – aby dostać się wysoko, a konsekwencje są tylko zabawne.

Lekarze ostrzegają, że lek, który powstaje w wyniku połączenia sody, słodyczy i syropu na kaszel z receptą z kodeiną, może być śmiertelny.. 

“To bardzo niebezpieczny narkotyk” – mówi dr Robert Glatter z Lenox Hill Hospital w Nowym Jorku. “Może to prowadzić do drgawek i zasadniczo prowadzić do zatrzymania oddechu.”

Glatter powiedział TODAY’owi, korespondentowi wywiadowemu Jeffowi Rossenowi, że napotkał kilku nastolatków zaatakowanych sizzurpem w jego izbie przyjęć.

“To dość uzależniające,” powiedział Glatter. “Słodycz napojów gazowanych i słodyczy w połączeniu z samym narkotykiem sprawia, że ​​ludzie chcą mieć to przez cały dzień. … Oni po prostu nie wiedzą, ile mieli przez cały dzień, a potem już prawie jest za późno. “

Potrzebujesz zbadania oszustwa, zdzierstwa lub problemu? Email Rossen Reports

Zaostrzenie problemu – i spowodowanie wzrostu popularności narkotyku – to sposób, w jaki jest on atrakcyjny w piosenkach i filmach internetowych. Znany również jako “picie purpurowe”, “syrop” i “szczupły”, sizzurp zazwyczaj zawiera cukierki Jolly Rancher w zakresie koloru i dodatkowej słodyczy wraz z syropem na kaszel i lekiem na receptę. Mówi się, że produkt końcowy zapewnia natychmiastowy, euforyczny wysoki poziom.

Raper Superstar, Lil Wayne, który kiedyś pochwalił koktajl, został hospitalizowany w marcu ubiegłego roku po podobnym przedawkowaniu kodeiny. Od tego czasu wypowiada się przeciwko używaniu tego narkotyku. Przedstawiciel Lil Wayne odmówił komentarza w tej sprawie w środę.

Sizzurp został również przypisany śmierci rapera Pimp C w 2007 roku i DJ Screw w 2000 roku.

Pomimo tych incydentów, nie brakuje piosenek i filmów gloryfikujących użycie sizzurp.

“Dzieci widzą to wszędzie – w mediach społecznościowych, w Internecie” – powiedział Steve Pasierb, prezes i dyrektor generalny The Partnership at Drugfree.org. “Widzą, że ich ulubione gwiazdy muzyczne mówią o tym, śpiewają o tym, a potem zwracają się do apteczki.”

Niedawny raport o amerykańskich przepisach dotyczących egzekwowania przepisów o narkotykach mówi, że jedna na dziesięć nastolatków przyznaje się do używania syropu na kaszel lub lekarstwa na przeziębienie, aby uzyskać wysokie.

“To niebezpieczne leki na receptę” – powiedział Pasierb. “Nie ma znaczenia, czy są zmieszane z napojami bezalkoholowymi, czy zmieszane z Jolly Ranchers. Jest to jeden z bardziej niebezpiecznych sposobów, szczerze mówiąc, na osiągnięcie wysokiego poziomu. “

Najlepsza rada dla rodziców? Eksperci twierdzą, że ważne jest proaktywne działanie i ostrzeganie dzieci przed niebezpieczeństwami sizzurp, nawet jeśli wydaje się, że nastolatek nigdy z nich nie skorzysta. Napój jest popularny na imprezach i wydaje się nieszkodliwy dzięki jaskrawym kolorom i słodkiemu smakowi – ale w tym przypadku wygląda na oszukiwanie.

Masz pomysł na przyszłe wydanie Rossen Reports? Wyślij do nas e-mail.