Charlie Hebdo rysuje nadzieje dla Paryża po atakach

W szczytowym momencie paniki i rozpaczy wokół ataków w Paryżu w piątkowy wieczór, Joann Sfar, rysownik dla francuskiego magazynu satyrycznego Charlie Hebdo, podzielił się poruszającym rysunkiem na Instagramie.

View this post on Instagram

8

A post shared by Joann Sfar (@joannsfar) on

Sfar, który nie mógł od razu sięgnąć po komentarz, zazwyczaj używa francuskiego w swoich kreskówkach, ale wybrał angielski dla tego konkretnego szkicu. Kreskówka przedstawia wzburzonego mężczyznę i bąbel do mówienia stwierdzający:

“Przyjaciele ze świata, dziękuję za #prayforParis, ale nie potrzebujemy więcej religii! Nasza wiara idzie do muzyki! Pocałunki! Życie! Szampan i radość!”

POWIĄZANE: Atak pary w ataku na atak podziela wstrząsające szczegóły “niezgłębionej” sceny

W mediach społecznościowych, kiedy Sfar opublikował kreskówkę, #PrayForParis był szeroko rozpowszechniony, ale teraz hashtag Sfara także startuje.

Jeden z głośników wysokotonowych zauważył, że jest to idealny hashtag dla tych, którzy nie praktykują religii.

POWIĄZANE: atak w Paryżu: Oto, jak możesz pomóc ofiarom i ocalałym

Film i jego hashtag są szczególnie wyjątkowe, ponieważ mniej niż rok temu, Charlie Hebdo był celem śmiertelnego ataku terrorystycznego, kiedy uzbrojeni współpracownicy z islamistyczną grupą terrorystyczną otworzyli ogień w biurach Charlie Hebdo, zabijając 12 osób.

Szczegóły wciąż się rozwijają w sprawie piątkowych skoordynowanych ataków, które zabiły 129 osób zabitych i 352 rannych.

Żałobnicy w Paryżu Zbierz się, aby pamiętać Ofiary ataków terrorystycznych w Wigilii

16 listopada 2015 r00:43

Loading...