Cate Edwards: córka Rielle z tatą jest “częścią naszej rodziny”

W swoim pierwszym wywiadzie od czasu próby ojca o oszustwa w finansowaniu kampanii, 31-letnia Cate Edwards powiedziała Savannah Guthrie, DZISIAJ, że jest zła i “zdruzgotana” o romansie Johna Edwardsa z Rielle Hunter.

Ale najstarsza córka byłego kandydata na prezydenta zdecydowała się go zastąpić, gdy stawał w obliczu oskarżeń o wykorzystywanie wpłat na kampanię, by ukryć tę sprawę..

“On jest moim tatą, wiesz?” Edwards powiedział Guthrie. “Kochamy się nawzajem i wspieramy się nawzajem. Tak właśnie jest nasza rodzina. “

Proces publicznie ujawnił nikczemne szczegóły związku upadłej gwiazdy politycznej z Hunterem. W trakcie romansu jego żona, autorka i działaczka medyczna Elizabeth Edwards, walczyła z rakiem piersi, który ostatecznie zabrał jej życie w 2010 roku.

“Nie miałem nic przeciwko mojemu ojcu na rozprawę” – powiedział Edwards. “On popełnił te błędy, nie ma wątpliwości, ale nigdy, nigdy nie myślałem, że zrobił coś nielegalnego. Tak więc nie sądziłem (próba) było słuszne.

Cate stood by her dad through his campaign finance-fraud trial.
Cate stała przy swoim tacie podczas procesu oszukańczego finansowania kampanii.DZISIAJ / Dzisiaj

“Nasza rodzina nie mogła zobaczyć, jak bardzo prywatna, bardzo trudna część naszego życia odbiła się przed wszystkimi, ale nie było tam już nigdzie indziej”.

Cate utrzymuje związek z Frances Quinn, córką swojego ojca z Hunter.

“Ona jest moją siostrą, a ona jest po prostu naprawdę słodką, niewinną dziewczynką” – powiedziała. “Z pewnością myślę o niej jako o naszej rodzinie.”

Najstarsza córka Johna Edwardsa: Byłem szalony, “zrujnowany” w związku ze sprawą

Edwards już znosił śmierć jej brata Wade w wypadku samochodowym, gdy miała 14 lat. Jej świat wywrócił się do góry nogami, kiedy jej ojciec przyznał się do romansu.

“Byłem zdruzgotany i byłem rozczarowany” – powiedziała. “To znaczy, to są moi rodzice. W rodzinie dorastałem z wielką miłością i ciężko było mi ich zobaczyć.

Edwards ostatecznie wybaczył jej tacie.

“Nie sądzę, że kiedykolwiek przeszliśmy (nie rozmawiając ze sobą)” – powiedziała. “Jesteśmy rodziną gaduła, więc staramy się rozmawiać i przejść przez rzeczy. Był czas, gdy byłam na niego zła, oczywiście, ale przez to przeszliśmy.

“Myślę, że łatwiej jest pozostać zło, niż wybaczyć komuś. Przebaczenie jest trudne. Tak, to było trudne, ale przez to przeszliśmy. “

Pod koniec życia Elżbiety John Edwards zadzwonił, aby zapytać rodzinę, czy mógłby przyjść do jej łóżka. Powiedziała tak.

Przeczytaj więcej: Cate Edwards o zmarłej mamie: “Wszyscy zasługują na Elżbietę”

“To było dla niego ważne, że przyszedł do pokoju szpitalnego” – powiedział Edwards. “Trzech z nas, w szczególności, przeszło tyle razem, więc zebraliśmy wiele sił od siebie nawzajem. Myślę, że bycie razem w tym czasie, a także dla dzieci, aby mieć razem rodzinę w tym czasie, jest niezwykle ważne. “

Cate spotkała Huntera wcześnie w kampanii prezydenckiej swojego ojca, ale od tego czasu nie rozmawiała z nią. W książce Huntera napisała kilka nieprzyjemnych rzeczy o Elizabeth Edwards.

Cate Edwards at her 2011 marriage.
Cate Edwards na swoim małżeństwie w 2011 roku.DZISIAJ / Dzisiaj

“Sądziłem, że to zły wybór, chyba wszystko, co mogę powiedzieć” – powiedział Edwards.

John Edwards wychowuje młodsze dzieci, Emmę Claire, lat 14, a Jacka, 12, jako samotnego ojca. Powiedziała Guthrie’emu, że bardzo wątpi, że jej ojciec znowu będzie kandydował na urząd.

“Myślę, że nadal jest coś dobrego, co może zrobić, ale jako prywatny obywatel” – powiedziała.

W październiku 2011 r. Cate ożenił się ze współmałżonkiem z college’u, Trevorem Uphamem, rezydentem chirurgii i badaczem chorób nowotworowych. Obecnie ciężko pracuje nad praktyką prawniczą, którą rozpoczęła w Waszyngtonie, w DC, oraz w Fundacji Elizabeth Edwards w Raleigh, gdzie uruchomiła program mający na celu rozwijanie pasji swojej matki w pomaganiu upośledzonym uczniom..

“Naprawdę była we wszystkich aspektach swojego życia, zaczynała w domu, była świetną zachętą, świetnym mentorem” – powiedział Edwards. “Myślę, że to naprawdę uwidacznia, kim była jako człowiek przez całe życie, naprawdę zachęcając ludzi aby osiągnąć swój pełny potencjał.

Cate and her late mom, Elizabeth.
Cate i jej nieżyjąca mama, Elizabeth.DZISIAJ / Dzisiaj

“Tęsknię za nią na wiele sposobów i na małe sposoby” – powiedziała – “To są wielkie rzeczy, takie jak moje wesele. Nie mogła tam być. A potem są małe rzeczy. Mam na myśli, że mam złą gramatykę. Nigdy nie uciekłem ze złą gramatyką.

“Naprawdę tęsknię za nią podczas March Madness, ponieważ uwielbiała koszykówkę w college’u, byliśmy bardzo przesądni, zadzwoniła do mnie i powiedziała:” Czy siedzisz w swoim salonie, w kuchni? Nie gramy dobrze “.

Rodzina jest nadal najważniejszą rzeczą dla Edwardsa.

“To nie jest takie skomplikowane” – powiedziała – “Kocham swoją rodzinę, jestem wobec nich lojalny i zależy mi na nich. Ich ból jest moim bólem i to jest tak skomplikowane, jak to tylko możliwe. ”