Bob Costas na NFL Deflate-Gate: Tajemnica Toma Brady’ego jest gorsza od zbrodni

Po tym, jak NFL podtrzymał czteropoziomowe zawieszenie dla rozgrywającego New England Patriots Tom Brady z powodu swojej roli w Deflate-Gate, gospodarz NBC “Football Night in America” ​​Bob Costas powiedział, że NFL zamienił drobne wykroczenie w coś znacznie większego, a to Tajemnica Brady’ego była gorsza niż pierwotna zbrodnia.

“To zawsze ukrywanie, a nie zbrodnia” – Costas powiedział Mattowi Lauerowi i Savannah Guthrie w środę w środę. “Od samego początku myślałem, dlaczego nie powiedział po prostu:” Słuchaj, sprzęt, który ludzie znali Chciałem piłki na najniższym dopuszczalnym końcu inflacji. Jeśli przypadkowo lub celowo przekroczyli granicę, biorę za to odpowiedzialność, ponieważ przekazałem swoje preferencje, ale nie kazałem mu tego robić “.

Bob Costas: Troszeczkę ukrywa się w Bracie Toma Brady’ego niż “przestępstwo”

29.2.201503:14

Costas powiedział, że z Deflate-Gate, NFL “zamieniła wykroczenie w sprawę federalną, zarówno w przenośni, jak i dosłownie.”

“Dla mnie wydaje mi się, że jest to raczej podlewanie pola bramkowego lub pola gry, aby spowolnić szybkiego przeciwnika lub smołę sosnową na kiju, to nie jest straszne, ale stało się okropne ze względu na sposób, w jaki liga mogła reagować nadmiernie i Brady sam nie powiedział tego, co mógł powiedzieć.

We wtorek komisarz NFL, Roger Goodell, podtrzymał zawieszenie czterech gier Brady’ego w sprawie niewłaściwej inflacji piłek w wygranym meczu Patriotów z AFC nad Indianapolis Colts w drodze do tytułu Super Bowl. Podczas gdy Brady nigdy nie był oskarżony o osobiste manipulowanie piłkami lub ich deflację, śledczy odkryli na początku tego roku, że Brady był “przynajmniej ogólnie świadomy” z działalności personelu, który deflował piłki..

Tomek Brady
New England Patriots Rozgrywka Tom Brady rozmawia z mediami podczas konferencji prasowej, aby zaradzić niedostatecznej inflacji piłek używanych w grze mistrzowskiej AFC na stadionie Gillette 22 stycznia 2015 r. W Foxboro w stanie Massachusetts.Maddie Meyer / Getty Images

W swojej decyzji we wtorek, Liga powiedziała, że ​​Brady “polecił swojemu asystentowi zniszczyć telefon komórkowy, z którego korzystał od początku 2014 roku, okres, który obejmował tę grę o mistrzostwo AFC i pierwsze tygodnie kolejnego śledztwa”.

W 20-stronicowym oświadczeniu podtrzymującym zawieszenie czterech gier Brady’ego, liga powiedziała: “Rozmyślne zniszczenie potencjalnie istotnych dowodów przez Brady wykracza poza zwykłe niepowodzenie współpracy podczas śledztwa i poparł stwierdzenie, że starał się ukryć dowody swojego własnego udziału. w bazowym systemie do zmiany piłek “.

Brady upoważnił National Football League Players Association do odwołania się od decyzji, którą NFLPA powiedziała, że ​​zrobi, nazywając decyzję “oburzającą” w oświadczeniu.

Zawieszenie Toma Brady’ego podtrzymywane, koncentruje się na zniszczonym telefonie komórkowym

29.2.201502:55

Brady wydał oświadczenie na temat wyroku Goodella za pośrednictwem swojej strony na Facebooku, w środę rano, pisząc: “Jestem bardzo rozczarowany decyzją NFL o podtrzymaniu zawieszenia gry przeciwko mnie 4. Nie zrobiłem nic złego i nikt w organizacji Patriotów też nie”.

Oświadczenie Brady’ego zawierało również odpowiedź na zarzuty, że zniszczył swój telefon komórkowy.

“Nie zgadzam się również z wczorajszą narracją otaczającą mój telefon komórkowy” – pisał – “Zastąpiłem uszkodzony telefon Samsung nowym iPhone’em 6 Po tym, jak moi adwokaci wyjaśnili NFL, że moje rzeczywiste urządzenie telefoniczne nie zostanie poddane dochodzeniu w ŻADNYM WYPADKU. okoliczności. Jako członek związku zawodowego nie byłem zobowiązany do ustanowienia nowego precedensu w przyszłości, ani nie zostałem poinformowany w żadnym momencie podczas śledztwa pana Wellsa, że ​​nie poddanie mojego telefonu komórkowego dochodzeniu skutkowałoby ŻADNĄ dyscypliną.

Tomek Brady
Rozgrywający New England Patriots Tom Brady odchodzi na boczny tor po strzale w pierwszym kwartale przeciwko Seattle Seahawks podczas meczu piłki nożnej NFL Super Bowl XLIX w Glendale, Arizona, w tym pliku z 1 lutego 2015 roku. Roger Goodell, komisarz NFL, podtrzymał w dniu 28 lipca 2015 r. Zawieszenie czterech gier dla Brady’ego za udział w planie deflacji piłek w grze o mistrzostwo AFC, w której Patrioci w Super Bowl, REUTERS / Lucy Nicholson / FilesLucy Nicholson / Reuters

“Co najważniejsze, nigdy nie napisałem, nie wysłałem SMS-a, nie wysłałem e-maila do nikogo w dowolnym czasie, niczego związanego z ciśnieniem powietrza w piłce nożnej, zanim ten problem został podniesiony podczas meczu AFC Championship w styczniu. Sugeruję, żebym zniszczył telefon, aby uniknąć podawania informacji NFL wniosek jest całkowicie błędny. “

Brady dodał, że jego prawnik zamieścił szczegółowe strony zapisów telefonów i e-maili i skontaktował się z firmą telefoniczną, aby sprawdzić, czy istnieje sposób na odzyskanie utraconych wiadomości tekstowych. NFL twierdzi, że Brady i jego prawnicy mieli możliwość przekazania wszelkich istotnych tekstów lub e-maili i odmówili tego.

“Zatem pojęcie, że (Brady) robił to, co byłoby zrozumiałe (niszcząc jego telefon), próbując chronić prywatne informacje, nie ma tu zastosowania”, powiedział Costas.

Tomek Brady
Rozgrywka New England Patriots Tom Brady wstaje po tym jak został zwolniony przez Seattle Seahawks w czwartym kwartale podczas meczu NFL Super Bowl XLIX w Glendale, Arizona, 1 lutego 2015.Lucy Nicholson / Reuters

Krytycy zawieszenia zwracają również uwagę, że Brady zasiada w tej samej liczbie gier, co Dallas Cowboys, obrońca, Greg Hardy, który był zamieszany w incydent przemocy domowej, który był znacznie poważniejszy niż deflowanie piłki..

“Nie są nawet porównywalne” – powiedział Costas – “Ale w lidze można powiedzieć, że Hardy wypuścił w zeszłym roku tylko jeden mecz, mimo że otrzymał nagrodę, a nasza kara za ten rok to 10 gier, a arbiter ją obniżył. do czterech, więc to nie jest nasz osąd i (zawieszenie Brady’ego) idzie na uczciwość gry. Mówią, że jest to zgodne z karami za cztery gry za używanie narkotyków poprawiających wydajność po pierwszym ataku “.

Śledź pisarza TODAY.com Scott Stump na Twitterze i Google+.