Bill Cosby atakuje detektywa w ekskluzywnym wywiadzie: Powiedział, że pigułki są moimi “przyjaciółmi”

Kobieta, której oskarżenia o napaść na tle seksualnym wobec Billa Cosby’ego doprowadziły w ubiegłym miesiącu do winy skazanej przez artystę, przerywa jej milczenie po 13 latach.

Przemawiając publicznie po raz pierwszy poza salą sądową, Andrea Constand udostępniła szczegóły dotyczące nocy, w której Cosby zaatakował ją podczas ekskluzywnego wywiadu z Kate Snow NBC na specjalne wydanie “Dateline”.

Cosby accuser Andrea Constand: Powiedział, że pigułki to “moi przyjaciele”

31 maja 2017 r03:36

Wydarzenia z tamtej nocy doprowadziły jury z Pensylwanii do znalezienia Cosby’ego, lat 80, winnego trzech ataków nieprzyzwoitych ataków.

Constand był menadżerem operacji w programie koszykówki dla kobiet w Temple University w 2004 roku, kiedy Cosby, słynna absolwentka i zwolenniczka Świątyni, zaprosiła ją do swojego domu. Constand zastanawiał się nad zmianą kariery, a Cosby, który doradzał jej od miesięcy, powiedział, że chce omówić swoje plany.

Stała, że ​​Cosby zaoferował jej coś, co pomogło jej odpocząć tej nocy.

“Trzy niebieskie pigułki. Wyciągnął rękę i powiedziałem: “Co to jest?” A on powiedział: “Pomogą ci się zrelaksować” – wspominała. “A ja powiedziałem:” Czy są one naturalne? Czy są one jak ziołowy lek? “A on odpowiedział:” Nie, oni są twoimi przyjaciółmi. Po prostu je odłóż. “

Bill Cosby w areszcie domowym, wyposażony w urządzenie GPS do czasu skazania

28 kwietnia 2014 r00:24

Constand powiedziała, że ​​w końcu wzięła tabletki, ponieważ to Cosby im ją dał.

“Ufałem, że mogą po prostu pomóc mi czuć się nieco bardziej zrelaksowany”, powiedziała.

Ale w ciągu pół godziny zaczęła wyśmiewać jej słowa i nie mogła już chodzić. Kiedy zeznawała w sądzie, Constand powiedział, że Cosby pomógł jej usiąść na kanapie, a następnie ją zaatakował.

“Mój umysł mówi: ‘Przesuń ręce. Kopnięcie. Czy możesz coś zrobić? Nie chcę tego. Dlaczego ta osoba to robi? “A ja nie potrafię reagować w żaden szczególny sposób” – powiedziała. “Więc byłam bezwładna. Byłem bezwładnym makaronem. “

Constand powiedziała, że ​​wpadła do świadomości.

“W głębi duszy płakałem, w gardle, w moim umyśle, bo to się skończyło. I nie mogłem nic zrobić “- powiedziała.

Andrea Constand with her mom, interviewed by Kate Snow
Andrea Constand wspomina szczegóły nocy, kiedy została zaatakowana przez Cosby’ego, siedząc obok matki, Gianna Constand. Linia danych NBC

Constand obudził się kilka godzin później, zawstydzony tym, co się stało. Powiedziała, że ​​Cosby dał jej śniadanie – herbata i bułeczka – i Constand pojechała do domu. Wzięła prysznic, miała dobry krzyk i poszła do pracy.

Ale nie powiedziała nikomu o napaści, aż rok później otworzyła się przed matką. Constand powiedziała, że ​​obawia się, że nikt nie uwierzy w to, co się z nią stało – ten słynny aktor, którego sława podskoczyła, gdy doktor Huxtable, głupkowaty pediatra, którego portretował w popularnym serialu “The Cosby Show”, właśnie ją zaatakował.

Kilkanaście lat później roszczenia Constanda stały się podstawą procesu karnego w 2017 r. Zakończonego zawieszonym jury. Retrial na początku tego roku zakończył się wyrokiem winnym.

Bill Cosby, oskarżyciel Lili Bernard: “Nie spodziewałem się, że ta chwila się wydarzy”

23 kwietnia 2014 r04:05

Adwokaci Cosby’ego, którzy odrzucili prośbę NBC Dateline o rozmowę, powiedzieli, że zamierzają odwołać się od wyroku skazującego.

Specjalne wydarzenie Dateline, “Bringing Down Bill Cosby: Andrea Constand Speaks”, które obejmuje również wywiady z czterema innymi oskarżycielami Cosby, pojawi się w piątek.