Bernie Sanders dołącza do TODAY Show do ratusza, odpowiada na najważniejsze pytania wyborców

Demokratyczny kandydat na prezydenta Bernie Sanders złożył wizytę w TODAY Plaza w piątek rano, aby odpowiedzieć na pytania wyborców w ratuszu na żywo.

Bernie Sanders: Oczywiście kwalifikacje Hillary Clinton, skupmy się na kwestiach

30.08.201615:51

Podczas imprezy Matt Lauer i Savannah Guthrie moderowali się jako widzowie, zarówno osobiście, jak i za pośrednictwem mediów społecznościowych, pytali o punkty polityczne, od opieki zdrowotnej po spory dotyczące kontroli broni, a także retorykę wymienianą z jego politycznym rywalem, Hillary Clinton..

Oto niektóre z odpowiedzi Sandersa:

P: Czy uważasz, że [Hillary Clinton] ma kwalifikacje na prezydenta??

ZA. Sanders powiedział, że “kampania Clintona zmieniła swój ton” po stracie większości ostatnich prawyborów i klubów w ciągu ostatnich kilku tygodni. Ale mimo gorącej wojny słów między dwoma kandydatami “w najgorszym dniu była nieskończenie lepszym prezydentem niż którykolwiek z kandydatów republikańskich”.

Zapytana ponownie, czy ma kwalifikacje, powiedział: “oczywiście”. Powiedział także: “Mam nadzieję, że uda nam się uciec od tych ataków, które zresztą bardzo lubi media i zaczynają koncentrować się … na prawdziwych problemach”.

Bernie Sanders townhall on TODAY
DZISIAJ

P .: Ciągle słyszymy, że kandydatka na kobietę byłaby lepszym zwolennikiem kobiet. Co zrobisz, aby rozwiązać problem nierówności płci i problemów zdrowotnych kobiet??

ZA. “Będę walczyć tak ciężko, jak tylko będę mógł, o wynagrodzenie dla kobiet. Chcą tego cholernego dolara, a nie 79 centów za dolara “- powiedział Sanders. Potwierdził również, że jest “w 100 procentach pro-wyborem”, zanim przejdzie do kwestii opieki zdrowotnej i jego planu dotyczącego programu opieki zdrowotnej opartego na systemie Medicare dla osób samotnie płacących.

“Musimy dołączyć do reszty świata uprzemysłowionego, zagwarantować opiekę zdrowotną każdemu mężczyźnie, kobiecie i dziecku jako prawo” – powiedział.

P: Jeśli zostaniesz wybrany, jak byś poszła o rozbijanie banków, które są zbyt duże, aby upaść?

ZA. Sanders powiedział, że przeforsuje ustawodawstwo, które wprowadził w Senacie, co dałoby sekretarzowi skarbu władzę do rozbijania banków, które w przypadku ich upadku stanowią “systemowe ryzyko” dla gospodarki. Powiedział, że sześć z obecnych instytucji finansowych posiada większość kontroli kart kredytowych i około jednej trzeciej wszystkich kredytów hipotecznych, które nazwał “zbyt dużą siłą gospodarczą i polityczną w rękach kilku banków”.

Pytanie: dlaczego myślisz, że producenci broni powinni być objęci ochroną przed procesami sądowymi? Czy to mogłoby dotyczyć producentów telefonów komórkowych? Linie lotnicze?

ZA. Sanders wyjaśnił, że nie popiera “powszechnej odporności” dla firm lub producentów, którzy sprzedają broń. Jednak powiedział: “jeśli ktoś sprzedaje mi produkt legalny i robię z nim coś szalonego, czy powinienem zostać pozwany? Odpowiedź brzmi nie.”

“Jeśli sprzedasz mi broń, a pistolet eksploduje w mojej dłoni, oczywiście możesz zostać pozwany. Ale jeśli produkt działa tak, jak zaprojektowano go do pracy, to nie wierzę, że właściciel broni powinien zostać pozwany. “

Zamiast tego powiedział, że jeśli firmy mają uzasadnione powody, by sądzić, że sprzedają komuś kryminalną lub szkodliwą intencję, to mają obowiązek powiadomić władze i zostać pociągniętym do odpowiedzialności, jeśli nie podejmą działań.

Hillary Clinton o “historycznej amnezji” Berniego Sandersa, co oznacza NY Main

30.08.201607:50

P: Czy są jakieś żałowania w twojej kampanii, że chciałbyś wrócić i zmienić?

ZA. Sanders powiedział, że chciałby mieć bardziej intymną “politykę detaliczną”, która pozwoliłaby mu na bardziej osobistą interakcję.

“Jestem bardzo dumny z tego, że na nasze rajdy przybyło około 900 000 osób. Ale nie przeprowadziliśmy tylu mniejszych, plenerowych wieców “- powiedział. “Naprawimy to tutaj, w Nowym Jorku. Będziemy dzisiaj jeździć po mieście. Uwielbiam to. To jest to, co kocham. Możemy wkroczyć do twojej okolicy. “

P: Czy Nowy Jork jest niezbędny w kampanii??

ZA. “To bardzo ważny stan, nie uważam żadnego państwa za wygraną, ale jest tu wielu delegatów” – powiedział. “Urodziłem się i dorastałem na Brooklynie, wiem o mieście i nie możemy się doczekać, by tu bardzo dobrze”.

Q. Peklowana wołowina lub pastrami?

ZA. “Pastrami przez całą drogę.”