Ashley Wagner nie żałuje “wściekłej” reakcji na Olympic miss, ale “absolutnie” wspiera zespół USA

Amerykańska łyżwiarka figurowa Ashley Wagner nie żałowała środa za jej “wściekłą” reakcję na sędziów krajowych mistrzostw, którzy stracili nadzieję na drugą szansę na zdobycie olimpijskiego złota.

“To, co widzisz, to to, co dostajesz ze mną, a ja jestem dumny z tego, że jestem uczciwy i otwarty” – brązowy medalista olimpijski z 2014 roku powiedział na DZIŚ w swoim pierwszym wywiadzie, ponieważ brakowało miejsca w drużynie USA zmierzającej do igrzysk w Korei Południowej.

Ashley Wagner: Nie żałuję swojej reakcji, że nie zrobiłem drużyny olimpijskiej

Jan.10.201803:35

Wagner otwarcie wyraziła swoje niezadowolenie z powodu zajmowania czwartego miejsca na Mistrzostwach Świata w Łyżwiarstwie Figurowym w zeszłym tygodniu. Powiedziała reporterom po konkursie, że była zła na niskie wyniki, jakie otrzymała.

“Jestem absolutnie wściekły”, powiedziała dziennikarzom w zeszły piątek. “Absolutnie zostawiłem jeden skok na stole, ale dla mnie, aby wystawić dwa programy, które zrobiłem w tej konkurencji tak solidne, jak jeździłem na łyżwach i aby uzyskać te wyniki, ja Jestem wściekły i myślę, że to słusznie.

W swojej ekskluzywnej sesji z TODAY w środę 26-letnia łyżwiarz stwierdziła, że ​​ma trochę czasu, aby przetworzyć to, co się wydarzyło i nadal czuje się “naprawdę dumna” ze swoich występów, ale nie odbiera niczego, co powiedziała o swojej reakcji.

“Dowiedziałem się, że moje marzenia olimpijskie dobiegły końca i myślę, że miałem po prostu złamane serce. Zdruzgotany – powiedziała. “W tym momencie pracowałem 22 lata i wydałem coś, z czego byłem tak dumny.”

Powiedziała, że ​​widząc, jak jej wyniki idą w górę “było dla mnie mylące”.

“I w tym momencie, kiedy czułem koniec tego olimpijskiego snu, było po prostu rozdzierające serce” – dodała.

Ashley Wagner at the 2018 Prudential U.S. Figure Skating Championships
Wagner, z jej 5 stycznia w wykonaniu Free Skate na Mistrzostwach Świata w Łyżwiarstwie Figurowym.Getty Images

Wagner powiedziała, że ​​czuje, że trzy kobiety, które od tego czasu zostały nazwane drużyną USA – Bradie Tennell, Mirai Nagasu i Karen Chen – całkowicie zasłużyły na swoje miejsca.

“Pod koniec dnia, w oparciu o kryteria selekcji, absolutnie dokonali właściwego połączenia z tym zespołem” – powiedziała.

Zapytana, czy czuła, że ​​sędziowie są dla niej trudniejsi niż inni rywalizujący, Wagner zauważyła, że ​​jej wyniki w jej drugim konkursie w zeszłym tygodniu były niższe niż te, które zdobyła wcześniej w sezonie, gdy jeździła na łyżwach z kontuzjami.

“Skończyło się na tym, gdzie skończyłem”, powiedziała.

Wewnątrz spekulacje na łyżworolkach Ashley Wagner

Jan.10.201801:55

“Mam spore doświadczenie w tym sporcie i wiem, jak konsekwentnie jeżdżę i gdzie zwykle spadam. Mogę kwestionować pewne rzeczy, ale kwestionuję rzeczy tylko w stosunku do siebie – dodała.

“Myślę, że te dziewczyny zarobiły swoje miejsca i jestem tak podekscytowany, że cofam się o krok.”

Wagner, która będzie zastępcą w drużynie olimpijskiej USA, powiedziała, że ​​nie chce nikogo wątpić w zdolność kobiet zmierzających do Korei Południowej.

Zdobyłaby miejsce w drużynie z 2014 roku w Soczi, mimo że zajęła czwarte miejsce na mistrzostwach USA. Sędziowie postanowili zasiąść w drużynie olimpijskiej w oparciu o jej pracę.

“Byłem w sytuacji, w której ludzie próbowali odebrać mi legitymację za bycie w zespole i nigdy nie chciałbym tego zrobić z innym sportowcem, więc myślę, że te trzy dziewczyny biorące udział w igrzyskach, drużyna USA ma zespół idzie “, powiedziała.