Żałobnicy katastrofy autobusowej w Kanadzie cierpią z powodu nowej tragedii: zmieszanie tożsamości ofiary

Kanadyjska społeczność, która ucierpiała w wyniku gwałtownej katastrofy autobusowej, która zabiła 15 graczy i członków drużyny juniorów w hokeju na lodzie, stała się kolejnym niszczycielskim szokiem: ofiara i osoba, która przeżyła, zostali pomyleni ze sobą.

Autobus turystyczny przewożący członków ekipy hokejowej Humboldt Broncos zderzył się z ciężarówką z ciągnikiem w zeszłą piątkową noc, zabijając 10 graczy i pięciu członków personelu zespołu. Wypadek również zranił 14 innych osób. Dzień po tym, jak minister sprawiedliwości prowincji Saskatchewan opublikował oficjalną listę ofiar, ujawnił, że urząd koronera popełnił błąd.

Co najmniej 15 zabitych po zderzeniu się autobusu i ciężarówki kanadyjskiej drużyny juniorów

07.07.201801:46

Xavier Labelle, 18-letni obrońca, został niewłaściwie zidentyfikowany jako martwy. Wraca do zdrowia w szpitalu w Saskatchewan, ale żadne informacje na jego temat nie zostały upublicznione.

Bramkarz zespołu, Parker Tobin, również 18 i pierwotnie wymieniony wśród kontuzjowanych, potwierdził, że zginął podczas wypadku.

“Biuro Głównego Koronera przeprasza za błędną identyfikację i wszelkie zamieszanie spowodowane przez niego”, zgodnie z oświadczeniem ministerstwa sprawiedliwości Saskatchewan. “Biuro koronera wyraża głęboką sympatię rodzinom i przyjaciołom tych, którzy stracili życie, a także tym, którzy byli zaangażowani w kolizję.”

Xavier Labelle and Parker Tobin
Władze pomieszały tożsamość Xavier Labelle, lewy i Parker Tobin, obaj 18, po tym jak ich autobus prowadzący ich drużynę hokejową Humboldt Broncos rozbił się z przyczepą ciągnika. Wiadomości NBC

We wspólnym oświadczeniu wydanym dla CBC News, rodziny Tobin i Labelle powiedziały, że są “razem w żałobie”, a ich uwaga nie skupi się na “pomieszaniu w niewyobrażalnej tragedii”.

Rzecznik ministerstwa Drew Wilby przeprosił za błąd podczas spotkania z dziennikarzami w poniedziałek. Powiedział, że wielu graczy było w zbliżonym wieku i miało podobne konstrukcje. Ponadto wszyscy mieli ufarbowane włosy na blond w ramach rytuału playoff.

Powiedział, że władze zdały sobie sprawę z tego błędu późną niedzielą wieczorem i dotarły do ​​rodzin Tobina i Labelle.

Obraz: Mourners comfort each other at a vigil to honor Humboldt Broncos members who died in fatal bus accident.
Żałobnicy pocieszają się nawzajem na cześć ofiar śmiertelnego wypadku autobusowego z udziałem członków drużyny juniorów w Saskatchewan. Basen przez Reuters

Kanadyjski prezenter hokejowy Ron MacLean powiedział, że on i jego kolega byli w szpitalnej sali z rodzicami Tobina i ciężko rannym chłopcem, którego uważali wówczas za swojego syna.

“Więc wyobraź sobie, mamę, tatę i brata, nie wiedzą, że nie patrzą na swojego własnego chłopca. Że jest tak poważnie odcięty i zraniony, że tak naprawdę myśli, że to prawdopodobnie ich chłopak “- powiedział MacLean w programie radiowym.

“I pamiętam ją … to jest Parker, mama, mówiąc:” Zaczyna wyglądać bardziej jak nasz chłopak. “Czy możesz sobie wyobrazić?”

Katastrofa autobusowa z udziałem kanadyjskiej drużyny hokejowej zabija 14 osób

07.07.201801:05

MacLean opisał także niektóre obrażenia, które poniósł gracz, Labelle.

“Oprócz tych przerażających cięć miał złamanego kręgowca, miał złamane żebro, miał złamane biodro, miał uszkodzoną wątrobę” – powiedział – “Wszystkie dzieci były naprawdę wykradzione poza cud.”

Wśród innych ofiar był główny trener Broncos, kapitan drużyny i jej spiker radiowy. Urząd Zdrowia w Saskatchewan powiedział, że 12 osób, które przeżyły, nadal przebywa w szpitalu.