“American Girl in Italy”: Pamiętając kobietę na tym kultowym zdjęciu

Ninalee Craig, temat słynnej fotografii “American Girl in Italy”, która od dawna jest ulubionym obrazem dla młodych kobiet z duchem błądzenia, zmarł w wieku 90 lat, jak podaje New York Times.

Fotografia, wykonana w 1951 roku przez Ruth Orkin, przedstawia Craiga idącego ulicą we Florencji, ogłuszony przez tłum ludzi. I podczas gdy wielu widziało ten obraz jako obraz nękania, Craig ujawnił w wywiadzie z 2011 roku, że poczuła, że ​​to pokazuje kobiecą inicjację.

“Amerykańska dziewczyna we Włoszech”, fotografia Ruth OrkinRuth Orkin

“Niektórzy ludzie chcą używać tego jako symbolu nękania kobiet, ale to właśnie walczyliśmy przez te wszystkie lata” – powiedział Craig. “To nie jest symbol nękania. To symbol kobiety, która ma absolutnie cudowny czas! “

W wieku 23 lat Craig rzuciła pracę i wykupiła zakwaterowanie trzeciej klasy statkiem z Nowego Jorku, by sama podróżować po całej Europie, odwiedzając Francję, Hiszpanię i Włochy. To było niezwykłe, że kobieta podróżowała samotnie w tym okresie, a Craig był podekscytowany spotkaniem z podróżnikiem i fotografem dokumentalnym Ruth Orkin, która miała wówczas 29 lat..

“Ona żyła z dnia na dzień, nikiel i ściemniała ją” – wspomina Craig. “Rozmawialiśmy o podróżach w pojedynkę i zadawaliśmy sobie pytania:” Czy masz ciężki czas? Czy kiedykolwiek się martwisz? “Oboje odkryliśmy, że bawimy się wspaniale, a tylko niektóre rzeczy były trochę trudne.”

Postanowiły spędzić poranek przemierzając ulice Włoch, gdzie Orkin fotografował posągowego, wysokiego na 6 stóp Craiga, aby pokazać, jak to jest podróżować samotnie jako kobieta. Inne klatki z sesji obejmują zdjęcia Craiga w jaskrawoczerwonym szaliku, targowanie się o towary na targu, prosić o wskazówki i flirtować w kawiarniach.

“Dosłownie chodziliśmy po okolicy” – powiedział Craig.

| 12 August 2011 It's the 60th anniversary of Ruth Orkin's iconic photo
Ninalee Craig, temat słynnej fotografii Ruth Orkin “American Girl in Italy”, świętuje 60. rocznicę zdjęcia w galerii Stephena Bulgera w Toronto w 2011 roku. Ma taki sam szal, jak ten noszony w kultowym obrazie.Keith Beaty / Toronto Star przez Getty Images

Ikoniczny obraz “American Girl in Italy” powstał w wyniku ulicznej sceny, w której Orkin strzelał tylko dwiema klatkami.

“Wielka debata na temat obrazu, którą wszyscy zawsze chcą wiedzieć, brzmiała: Czy została wystawiona? NIE! “Craig powiedział DZISIAJ w 2011 roku.” Nie, nie, nie! Nie masz 15 mężczyzn na zdjęciu i robisz tylko dwa strzały. Mężczyźni byli tam … Jedyne, co się stało, to to, że Ruth Orkin była na tyle mądra, że ​​poprosiła mnie, abym się odwrócił i wrócił i powtórzył [spacer]. “

W późniejszych latach Craig przypomniał, że mężczyźni często wyrażali zaniepokojenie, gdy oglądała obraz, podczas gdy wiele kobiet miało zupełnie inną interpretację.

“Ludzie, którzy widzą obraz, zawsze mnie pytają: czy się bałem? Czy muszę być chroniony? Czy byłem zdenerwowany? “Powiedział Craig. “Zawsze mają dla mnie męską troskę. Z drugiej strony kobiety patrzą na to zdjęcie, a ci, którzy stali się moimi przyjaciółmi, śmieją się i mówią: “Czy to nie wspaniałe? Czy Włosi nie są wspaniali? … Sprawiają, że czujesz się doceniony! “

Po swojej europejskiej przygodzie Craig wrócił do Nowego Jorku, uczył w szkole i pisał kopię reklamową. Była dwukrotnie mężatką, a ostatecznie osiadła w Toronto, gdzie stała się zwolenniczką sceny artystycznej.

Jej fotografia przetrwa wieczność w annałach popkultury i z pewnością zainspiruje kolejne pokolenie podróżujących poszukujących emocji i doświadczeń życiowych – na własną rękę.

Poznaj historie słynnych zdjęć Muhammada Ali, Castro, więcej

25 kwietnia 2016 r04:46